Odigrali smo utakmicu na praznični dan u Kovinu. Utakmica je bila interesantna dinamična i za nas poučna. Kovinci su od 3 minuta (rezultat 6:4) zaigrali jednu vrstu zonske odbrane (zonski presing) na našoj polovini. Čitajući pravila za mlađe kategorija ta vrsta odbrane nije dozvoljena. Tako da nismo vežbali igru napada na takvu vrstu odbrane, naši igrači su grešili, dodavali su lopte pogrešno, prodavali lopte ili su im lopte presečene u liniji dodavanja, nisu se na vreme oslobađali lopte tako da su dozvolili da ih udvoje ili čak i utroje (to je neminovan gubitak lopte). Dešavalo se da svih 5 naših igrača(uključujući i visoke igrače) budu na našoj polovini tako da su smanjivali manevarski prostor za pleja, još mu navlačili igrače. Rezultat I perioda 21:8. U nastavku utakmice, poboljšali smo se bar u postavci, jer su centri po savetu otišli na polovinu protivnika,  pa su bekovi uspeli da prevedu loptu. Bilo je još nekih grešaka zbog neiskustva igranja zvaničnih utakmica, a to je nismo gledali kako sudija pokazuje posed lopte, ako sudija pokaže u pravcu koša a protivnik napada znači lopta za njih, pa smo krenuli u napad misleći da je naša lopta jer smo bili uvereni da je odbio loptu protivnički igrač , a sudija dosudio drugačije, i onda dobijemo jeftin koš.  Dalje mali semafor na vrhu koša koji pokazuje vreme za napad (24 sekunde) nismo posmatrali pa se dešavalo da nam istekne napad bez pokušaja šuta. Rezultat II 23:13. U nastavku drugog pouvremena, oni prestaju sa tom odbranom jer smo se prilagodili toj igri i već tad igra postaje potpuno ravnopravna Rezultat III 18:16. U IV periodu preuzimamo igru i protivnika teramo na greške  a mi iz kontri i polukontri uspešno realizujemo napade. Uspevamo da dobijemo zadnju četvrtinu sa 4 razlike , ali po nekim dešavanjima na terenu trebalo je bar +10 za nas u tom periodu, jer smo promašili par zicera. Rezultat IV 08:12 za nas.

U našoj ekipi je dominirao Dule Trifković, koji je dao 30 poena i postigao 15 skokova ali i pomagao u prevođenju lopte i uspeo da lupi 3 banane. Ekipa bi malo trebala da se osloni na njega tj. da mu dodaju lopte, posebno u teškim momentima kada akcije ne uspevaju. Za nas su nastupili danas : Atanackov  3p 1 as 2 sk, Đorđevski 1sk, Trifković 30p 15sk 3bl, Dimitrijević, Milić 8p 3as 1sk, Ranča, Kreculj 15sk 5bl 5as, Živkov 2p 2sk, Radenkovć 2 p, Kendereški 2p 4sk, Dupalo 2p 2sk 2as. Konačan rezultat KK Radnički Kovin -KK Družina Kozlovac 70:49. Atmosfera na tribinama za sve pohvale iako se igralo u prepodnevnom terminu, gledali su roditelji, prijatelji, školski drugari i drugarice , po nekoj proceni preko 50 gledalaca koji su zdušno navijali, tako da našim momcima nije bilo lako igrati  u takvom ambijentu, ali smo ostavili lep utisak i košarkaški i u svemu drugome. Opšte naše mišljenje da je naša ekipa bolja i nadamo se  da ćemo se revanširati na našem terenu.

Izvor: kkdruzinakozlovac.com